Drevené podlahy a podlahové kúrenie

Ak využívate podlahové kúrenie, je dôležité pri výbere podlahy zvoliť takú, ktorá spĺňa technické parametre na podlahové kúrenie. Drevené podlahy Barlinek sú vynikajúcim vodičom a môžu byť bezpečne uložené aj na podlahové vykurovanie a to na elektrické i teplovodné vykurovanie.

Parkety Barlinek sa osvedčili ako vynikajúca produkt vhodný na pokládku na podlahové vykurovanie a sú zárukou dlhoročnej životnosti. 

drevené podlahy a podlahové kúrenie

Teplovodné a elektrické vykurovacie systémy sa stali veľmi obľúbenými v domácnostiach a to najmä vďaka nasledovným výhodam:

Priaznivé rozloženie teploty vo všetkých izbách. Teplejší pocit na nohách a chladnejší v okolí hlavy. Vďaka tomuto rozloženiu teploty, môže byť teplota podlahového vykurovania nastavená približne o 2 °C menej ako v prípade vykurovania radiátormi. Rozdiel pritom nebudete vôbec cítiť.

Teplo sa rovnomerne rozptýli v celej miestnosti. Teplo je cítiť v celej miestnoti, nie iba v blízkosti radiátora. Podlahové kúrenie umožňuje pripojenie celého okruhu k tepelnému čerpadlu. Týmto spôsobom je možné dosiahnuť výrazné úspory pri vykurovaní. 

Nízko teplotné vykurovanie. Vykurovacie plochy sú teplé, ale ich teplota neprekračuje teplotu ľudskej pokožky. Teplota je podobná teplote okolitého vzduchu. 

Podlahové vykurovanie si čoraz častejšie nachádza miesto v domácnostiach a pomaly nahrádza tradičné radiátory. Výhodou tiež je, že podlahové vykurovanie nevytvára vír, čo znamená, že vo vzduchu sa nenachádzajú prachové častice ako v prípade tradičného vykurovania. Podlahové vykurovanie je tak ideálnym riešením pre alergikov. 

Je drevená podlaha vhodná na podlahové kúrenie?

V súvislosti s drevenou podlahou existujú dohady o tom, či je vhodná na podlahové vykurovanie a drevo nebude ďalej “pracovať¨ vplyvom zmien teploty a vlhkosti. Barlinek prináša riešenie v podobe trojvrstvovej drevenej podlahy založenej na uzamykacom systéme “Barclick¨, ktorý vytvára jednotnú väzbu. Systém pružne reaguje na zmeny vlhkosti a teploty. Tento typ drevených podláh je tak extrémne bezpečný pri použití na podlahové kúrenie, na rozdiel od pevných podláh, ktoré nemajú takú štruktúru. Drevo nie je 100% izolátor a každá podlahová doska tam má vlastnú tepelnú vodivosť

Technické paramatre drevenej podlahy Barlinek

Hrúbka: 14 mm

Tepelná odolnosť: 0,1 m2 K/W

Tepelná vodivosť: 0,14 W/mK

Drevené podlahy Barlinek a teplovodné vykurovanie

Drevené podlahy Barlinek a teplovodné vykurovanie

Drevené podlahy Barlinek a elektrické vykurovanie

Drevené podlahy Barlinek a elektrické vykurovanie

Podlahy Barlinek sú vyrobené zo 100% dreva a vďaka množstvu tvarov, farieb a prevedení sú ideálne ako podlahy do obývačky, podlahy do spálne alebo podlahy do kuchyne.